Güre Domates Salçası 1350 Gr

Tükendi Güre Domates Salçası 1350 Gr

Domates Salçası Yapımı

Salçalar özellikle yemeklerin içerisinde kullanılıyor olmasından dolayı hem sizlerin hemde çocuklarınızın sağlığı açısından büyük bir öneme sahiptir. Domates salçası insanların biber salçasından daha fazla kullanıyor olduğu ve özellikle de evin içerisinde küçük çocuk ya da çocuklar bulunuyorsa daha sık bu tercihi seçiyor olduğu salça ürünüdür.

Bu duruma bakıldığında ise, bahsedilen şekilde bir durum bulunduğu için domates salçası fiyatları zaman zaman değişim göstermektedir. Kullanacağınız salçaların seçiminde çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü içerisinde katkı maddesi bulunmakta olan salça ürünleri sizlerin zararına neden olur. Bu nedenle özellikle domates salçası alırken ev yapımı ya da doğal olmasına dikkat etmelisiniz. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi bulundurmadan evde domates salçası yapabilirsiniz.

Bunun için özellikle domates sebzesinin en güzel ve aynı zamanda en olgun olarak bulunduğu zamanı yani Eylül ayını seçmek sizin için iyi olacaktır. Çünkü özellikle bu ay içerisinde yetişen domatesler sizlerin çok daha iyi bir ev yapımı domates salçasına sahip olmanızı sağlar. Eylül ayı içerisinde yetişen domatesler ile domates salçası yaparak özellikle kış aylarına girildiğinde salça olarak, kahvaltılar ya da yemeklerin yanında yapılacak olarak domates sosu yapımında, menemen gibi özel yemeklerin yapımında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Güre Domates Salçası

Bunun yanında bulunan domates salçası fiyatları içerisinde ev yapımı domates salçalarının biraz daha fiyat yüksekliğinde bulunuyor olduğunu görebilirsiniz. Bu gayet doğaldır çünkü ev yapımı olan ve tamamen doğal olarak elde edilen domates salçaları hem çok daha lezzetli hemde çok daha sağlıklıdır bundan dolayı da bu salça ürünlerinin fiyatı biraz daha yüksektir. Domates salçası yapımı sırasında önce en güzel domatesler seçilir.

Daha sonrasında özenle seçilen domatesler iyice yıkanır ve ucunda bulunan sap kısımları alınır. Sonrasında ise elde bulunan domatesler ortadan ikiye ya da dörde bölünür. Özel salça yapım makinelerinden geçirilerek kurutulma işlemi için evlerin dam kısmında hazırlanan hazne içerisine bırakılır ve burada bu işten anlayan kişiler tarafından tuzu ayarlanarak kurutma işlemi tamamlanır. Daha sonrasında belirli bir süre içerisinde kuruyan domates salçası elde edilir. Emek edilerek elde edilen domates salçası fiyatları biraz artış gösterebilir.

Çanakkale Yenice Bölgesi Türkiye'nin en kaliteli domateslerinin çıktığı bölgelerden bir tanesidir.Bu nedenle salçaları çok kaliteli ,lezzetli ve doğal olmaktadır.Yapılan salçaların katılığı(brixsi) yoğun olduğu için diğer salçalar gibi küflenme yapmamaktadır.Katı olduğu için diğer salçalardan yemeklerinize kullanacağınız miktarın yarısını Güre Salçadan koyabilirsiniz ,hem daha renk hemde daha lezzet verdiğini göreceksiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Ücretsiz Kargo

100 TL Üstü Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Aynı Gün Kargo

Saat 15:00 'e Kadar Vediğiniz Siparişlerde Aynı Gün Kargo

  • Görüntüle: 2559
  • Marka: Güre
  • Ürün Kodu: ST00075
  • Stok Durumu: Tükendi
  • 14,00 TL
  • KDV Dahil Fiyatı: 14,00 TL

Etiketler: domates salçası, salça yapımı, salça fiyatları